REL-L90S-12W-RAYEX
RELAY 12V 30A 900mW
Šifra:114968
0 - pošalji upit Pošalji upit
PDF
REL-L90S-12W-RAYEX, RELAY 12V 30A 900mW, 5VDC 1KONT(SPST), AUTO PROGRAM
Manufacturer RAYEX ELECTRONIC
Relay type electromagnetic
Contacts configuration  SPDT
Rated coil voltage 12V DC
Contact current max. 30A
Relay series L90
Relay variant sealed, power
Operating temperature -55...85°C
Mounting PCB
Coil resistance 155Ω
Switched voltage max 240V AC, max 30V DC
Coil power consumption 900mW
DC contacts rating
(at resistance load) 20 A / 30 VDC
Contact resistance 50mΩ
Leads for PCB
AC contacts rating
(at resistance load) 30 A / 240 VAC
Mogućnost narudžbe zamjenskog proizvoda
REL-L90-24W-RAYEX
REL-L90-24W-RAYEX
RELAY AUTOMOTIVE SPDT 24VDC 30A 900mW
PIPALICE-TL-11-PROSKIT
SET PIPALICA 1000V 10A(1PAR)
AC-071-SAMSUNG
ADAPTER USB C>3.5mm JACK(Ž)-ORIGINAL SAM