REL-RT424024-TE CONN
RELAY 24VDC MINI DPDT 8A 8PIN
Šifra:123282
13 - ima na lageru
Dodaj u košaricu Dodano u košaricu!
REL-RT424024-TE CONN, RELAY 24VDC MINI DPDT 8A 8PIN, 24VAC 2KONT.(DPDT), RELAY MINI
Manufacturer: TE Connectivity
Type of relay: electromagnetic
Contacts configuration: DPDT
Rated coil voltage: 24V DC
AC contacts rating(at resistive load): 8A / 250V AC
DC contacts rating(at resistive load): 8A / 30V DC
Contact current max: 8A
Switched voltage: max. 300V DC, max. 400V AC
Relay variant: monostable, miniature
Mounting: PCB
Coil resistance: 1.44kΩ
Coil voltage min. 16.8V DC
Operate time: 8ms
Body dimensions: 29x12.7x15.7mm
Release time: 6ms
Coil power consumption: 400mW
IP rating: IP40
Operating temperature: -40...85°C
Weight: 14g
Relay series: RT2
Contact material: AgNi 90/10
Terminal pitch: 5mm
Height: 15.7mm
Number of pins: 8
PIPALICE-TL-11-PROSKIT
SET PIPALICA 1000V 10A(1PAR)
AC-071-SAMSUNG
ADAPTER USB C>3.5mm JACK(Ž)-ORIGINAL SAM