REL-LMR1-12D-RAYEX EL.
(5P)RELAY SPDT 12VDC 12A/250VAC
Šifra:121071
10 - ima na lageru
Dodaj u košaricu Dodano u košaricu!
REL-LMR1-12D-RAYEX EL., (5P)RELAY SPDT 12VDC 12A/250VAC, RELAY, 12VDC 1KONT.(SPDT)
Manufacturer RAYEX ELECTRONICS
Type of relay electromagnetic
Contacts configuration  SPDT
Rated coil voltage 12V DC
AC contacts rating @R
(at resistance load) 12A / 250VAC
DC contacts rating @R
(at resistance load) 12A / 30VDC
Contact current max. 12A
Switched voltage max 250V AC, max 30V DC
Relay variant miniature
Mounting PCB
Coil resistance 270Ω
Operate time 15ms
Body dimensions 29 x 12.5 x 15.5mm
Release time 10ms
Coil power consumption 530mW
Operating temperature -40...80°C
Relay series LMR1
Contact resistance 100mΩ
Contact material AgCdO
Terminal pitch 3.5mm
Additional information
Gross weight: 0.01 kg
PIPALICE-TL-11-PROSKIT
SET PIPALICA 1000V 10A(1PAR)
AC-071-SAMSUNG
ADAPTER USB C>3.5mm JACK(Ž)-ORIGINAL SAM