REL-G2R-1-12VDC
RELAY 12V 10A 275R SPDT
Šifra:119786
0 - pošalji upit Pošalji upit
REL-G2R-1-12VDC, RELAY 12V 10A 275R SPDT, RELAY, 12VAC 1KONT.(SPDT)
Manufacturer OMRON
Type of relay electromagnetic
Contacts configuration  SPST-NO
Rated coil voltage 12V DC
AC contacts rating @R
(at resistance load) 10A / 250VAC
DC contacts rating @R
(at resistance load) 10A / 30VDC
Contact current max. 10A
Switched voltage max 380V AC, max 125V DC
Relay variant miniature
Mounting PCB
Coil voltage min. 9.6V DC
Operate time 15ms
Body dimensions 29 x 13 x 25.5mm
Release time 5ms
Mechanical durability 20000000cycles
Operating temperature -40...70°C
Relay series G2R
Contact resistance 30mΩ
Terminal pitch 3.5mm
Coil current 43.6mA
Enclosure description standard seal
Dimensions pogledaj
Output configuration pogledaj
Dodatne informacije
Težina bruto: 0.02 kg
Mogućnost narudžbe zamjenskog proizvoda
PIPALICE-TL-11-PROSKIT
SET PIPALICA 1000V 10A(1PAR)
AC-071-SAMSUNG
ADAPTER USB C>3.5mm JACK(Ž)-ORIGINAL SAM