REL-HF118FK-012-HONGFA
RELAY SPDT 12VDC 8A/250VAC
Šifra:121935
13 - ima na lageru
Dodaj u košaricu Dodano u košaricu!
REL-HF118FK-012-HONGFA, RELAY SPDT 12VDC 8A/250VAC, RELAY, 12VDC 1KONT.(SPDT)
Manufacturer HONGFA RELAY
Type of relay electromagnetic
Contacts configuration  SPDT
Rated coil voltage 12V DC
AC contacts rating @R
(at resistance load) 8A / 250V AC
DC contacts rating @R
(at resistance load) 8A / 30V DC
Contact current max. 8A
Switched voltage max. 125V DC, max. 440V AC
Relay variant miniature
Mounting PCB
Coil resistance 620Ω
Coil voltage min. 8.4V DC
Coil voltage max. 18V DC
Operate time 10ms
Body dimensions 28.5x12.5x10.1mm
Release time 5ms
Coil power consumption 220mW
Operating temperature -40...85°C
Contact resistance 100mΩ
Contact material AgSnO2
Terminal pitch 3.2mm
Mogućnost narudžbe zamjenskog proizvoda
PIPALICE-TL-11-PROSKIT
SET PIPALICA 1000V 10A(1PAR)
AC-071-SAMSUNG
ADAPTER USB C>3.5mm JACK(Ž)-ORIGINAL SAM