REL-F4341-12C-FINDER
RELAY MINI SPDT 12VDC 10A/250VAC 580R Ag
Šifra:115263
0 - pošalji upit Pošalji upit
REL-F4341-12C-FINDER, RELAY MINI SPDT 12VDC 10A/250VAC 580R Ag, 12VDC 1KONT.(SPDT), RELAY MINI
Manufacturer FINDER
Type of relay electromagnetic
Contacts configuration  SPDT
Rated coil voltage 12V DC
AC contacts rating @R
(at resistance load) 10A / 250V AC
DC contacts rating @R
(at resistance load) 10A / 30V DC
Contact current max. 15A
Switched voltage max. 220V DC, max. 400V AC
Relay variant miniature, sensitive
Mounting PCB, socket
Coil resistance 580Ω
Body dimensions 30.2x15.4x10.2mm
Coil power consumption 250mW
Operating temperature -40...85°C
Relay series 43.41
Contact material AgSnO2
Terminal pitch 3.2mm
Coil current 20.7mA
PIPALICE-TL-11-PROSKIT
SET PIPALICA 1000V 10A(1PAR)
AC-071-SAMSUNG
ADAPTER USB C>3.5mm JACK(Ž)-ORIGINAL SAM