REL-HFD23/012-1ZS
RELAY SPDT 12VDC 0.5A125VAC 1A/30VDC
Šifra:123371
6 - ima na lageru
Dodaj u košaricu Dodano u košaricu!
REL-HFD23/012-1ZS, RELAY SPDT 12VDC 0.5A125VAC 1A/30VDC, RELAY, 12VAC 1KONT.(SPDT)
Manufacturer: HONGFA RELAY
Type of relay: electromagnetic
Contacts configuration: SPDT
Rated coil voltage: 12V DC
AC contacts rating(at resistive load): 0.5A / 125V AC
DC contacts rating(at resistive load): 1A / 30V DC
Contact current max: 2A
Switched voltage: max. 60V DC, max. 125V AC
Relay variant: subminiature, signal
Mounting: PCB
Coil resistance: 960Ω
Coil voltage min: 9.6V DC
Coil voltage max: 18V DC
Operate time: 5ms
Body dimensions: 12.5x7.5x10mm
Release time: 5ms
Coil power consumption: 150mW
Operating temperature: -30...70°C
Contact resistance: 100mΩ
Contact material: AgNi + Au
Terminal pitch: 2.54mm
PIPALICE-TL-11-PROSKIT
SET PIPALICA 1000V 10A(1PAR)
AC-071-SAMSUNG
ADAPTER USB C>3.5mm JACK(Ž)-ORIGINAL SAM