REL-FRC6BC-1-DC12
RELAY 12V 150A-AUTOMOTIV 2.9W
Šifra:125025
2 - ima na lageru
Dodaj u košaricu Dodano u košaricu!
REL-FRC6BC-1-DC12, RELAY 12V 150A-AUTOMOTIV 2.9W, 12VAC 1KONT.(SPDT), RELAY AUTOMOTIV
Manufacturer: FORWARD INDUSTRIAL CO.
Type of relay: electromagnetic
Contacts configuration: SPDT
Rated coil voltage: 12V DC
Contact current max.: 150A
DC contacts rating @R(at resistive load): 100A / 12V DC
Relay variant: automotive
Coil voltage min.: 7.8V DC
Coil voltage max.: 15.6V DC
Coil resistance: 50Ω
Contact material: AgSnO2
Operating temperature: -40...85°C
Body dimensions: 32.5x32.5x34mm
Mounting: on panel
Coil power consumption: 2.9W
Relay series
FRC6
Contact resistance: 30mΩ
Leads: connectors 6,3x0,8mm, connectors 9,5x1,2mm
Mechanical durability: 10000000 cycles
Coil current: 240mA
Operate time: 10ms
Release time: 5ms
Electrical life: 100000 cycles
Switched voltage: max. 75V DC
PIPALICE-TL-11-PROSKIT
SET PIPALICA 1000V 10A(1PAR)
AC-071-SAMSUNG
ADAPTER USB C>3.5mm JACK(Ž)-ORIGINAL SAM